27. diena – 3. jūnijs

Sawmill Campground – Hiker Town – Los Angeles Aqueduct: 40,5km

Šodien uzstādījām mums jaunu rekordu – nostaigājām virs 40 kilometriem… Tas gan netiks atkārtots bieži. Skarbi būtu. Agrā celšanās, iešana līdz tumsai un līdzenais apvidus vakarpusē ļāva ko tādu šodien pieveikt.

Jau otro reizi ieberzāmies ar ūdeni… It kā jau kļuvuši gudrāki esam – pārbaudām aktuālo informāciju par ūdens pieejamību internetā (ir speciāli šim jautājumam veltīta mājas lapa http://www.pctwater.com). Un tomēr.. Muļķīgas neparēķināšanas dēļ īsi pirms pusdienlaika (paša karstākā laika) attapāmies, ka esam izdzēruši pēdējo pili, bet nākošais ūdens pieejams tikai pēc 14 kilometriem. Taka veda kalnā un lejā, cauri tuksnesim, kurā ēnu atrast nav iespējams. Vēl bija neliela cerība uz kādu “ūdens kešu” pie nelielas šosejas, ko šķērsojām. Bet tas izrādījās tukšs. Pusstundiņu atdzesējāmies vienīgajā ēnā, ko atradām šosejas malā, un sausām mutēm devāmies tālāk līdz ūdenim. Mācība laba – par ūdeni šeit jādomā nopietnāk.

Hiker Town patiesībā ir kādas privātmājas plašais pagalms, kurā pa perimetru sabūvētas mazas mājeles – šeit ir banka, šerifs, bārs un veikals… Arī vilcienu stacija un pasts.. Šādi nosaukumi ir iedoti katrai no mājiņām, kas patiesībā kalpo kā kempinga mājiņas haikeriem. Arī vizuālais noformējums katrai mājiņai atbilst nosaukumam. Plašā garāža atvēlēta haikeru atpūtai – neliela virtuvīte, mīksti krēsli. Aiz stūra veļas mazgātuve, dušas. Pats saimnieks Bobs gan nav no runātīgajiem – viņš gandrīz nemaz nerādās ārā no savas mājas.

Vakarpusē piedalījāmies nelielā haikeru talkā, sakopdami garāžā ierīkoto atpūtas telpu. Un kad saule pietuvojās horizontam, devāmies ceļā. Ceļš tālāk ieved tuksnesī, kurā ierasta temperatūra dienas vidū ir ap 40 grādiem. Izmantojot tumsu un vēsumu, nostaigājām vēl gandrīz 10 kilometrus, līdz tur pat ceļa malā uzslējām telti, lai uz pāris stundiņām nosnaustos.

Ejot nolūkojāmies ne tikai saulrietā, bet vēlāk arī brīnišķīgā “mēneslēktā”. Nemaz nezinu kā to latviski nosaukt. Pilnmēness kā milzīga, orandža bumba strauji uzausa no horizonta.

Categories: PCT | 2 komentāri

Ziņu izvēlne

2 thoughts on “27. diena – 3. jūnijs

  1. Nav bijusi doma guļammaisa paklājiņus noīsināt? Pazīstu vienu, kurš guļ uz +/- 35 cm plata paklājiņa… apgrieza, jo tad mazāk vietas aizņem un ir vieglāks.

    • 🙂 Nē, šāda doma nav nākusi prātā. Tie paklājiņi mums nav tie smagākie, lai mēs daudz vinnētu uz svaru. Bet doma laba. 🙂 Esam citiem redzējuši apgrieztus tos salokāmos paklājiņus – dažiem pat tikai pāris gabaliņi atstāti.

Komentāri, piebildes, pārdomas...?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: