9 Great Walks

Gadu atpakaļ sēžot uz PCT takas pie Kanādas robežas galvā bija jautājums – un ko tālāk? Uzreiz guvām arī atbildi. Takas žurnāla pēdējā lapaspusē ieraudzījām ierakstu:
“Vai ir dzīve pēc PCT? Jā! TeAraroa Jaunzēlandē!”
Tā kā Jaunzēlandes vīza mums bija jau kabatā, uzreiz bija skaidrs – iesim 3000km garo TeAraroa taku pasaules otrā malā. Tomēr nonākot līdz šejienei, saklausījāmies tik daudz dažādus ne visai pozitīvus viedokļus par šo taku, ka vēlēšanās to iet pagaidām izčibēja. Taka ir oficiāli atvērta tikai nesen un vēl nav līdz galam gatava. Daudz posmi jāiet gar šoseju (bīstamu, šauru un līkumainu šoseju), nav atrisināts jautājums par kempingošanu (Jaunzēlandē, it sevišķi Z salā, visur ir privātas zemes, uz kurām kempingot nedrīkst). Iespējams, ir jāpaiet vēl pāris gadiem, lai TeAraroa izveidotos par taku, par kuru sapņo ikviens.

Tomēr zaudējot vienu sapni, bešā nepalikām. Tā vietā ātri vien atradām jaunu – uzzinājām par deviņiem Great Walks. Par tiem šeit Jaunzēlandē minēts it visur – grāmatās, tūrisma ceļvežos. Zemes lepnums. Vienas no skaistākajām takām, kuras būtu jāpiedzīvo katram haikerim..

Savu ceļojumu plānojam tā, lai pamazām izietu katru no šīm deviņām takām. Un ne tikai šīs. Jaunzēlande ir pilna ar skaistiem un iespaidīgiem daudzdienu pārgājieniem…

Lake Waikaremoana   Tongariro Northern Circuit   Alpine Route

Kepler Track   

   

      

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: