Kas ir PCT?

Pacific Crest trail (PCT), jeb latviski – “Klusā Okeāna Kores taka” šobrīd ir pasaulē viena no garākajām un dabas skatu bagātākajām pārgājienu takām. Tā šķērso Amerikas Savienotās valstis no pašas Meksikas robežas līdz Kanādas robežai, nedaudz turpinoties arī  Kanādā.
Takas garums ir 2650 jūdzes, jeb 4286 kilometri. Tā iet cauri 3 ASV štatiem. Vispirms Kalifornijai (1699 jūdzes), tad Oregonai (456 jūdzes) un visbeidzot Vašingtonai (505 jūdzes).

Izvairoties no civilizācijas, PCT šķērso 25 nacionālos mežus, 7 nacionālos parkus un 34 neskartās dabas teritorijas. Viens no pazīstamākajiem ir Jozemītu nacionālais parks Sierra Nevada kalnos. Katram gājējam ceļā sanāk pieredzēt gan krūmainu tuksnesi dienvidos, gan grandiozas kalnu ainavas vidusdaļā, gan mežainus apvidus tuvāk Kanādai.

Pirmā ideja par vienotu taku no robežas līdz robežai 1932.gadā radās Klintonam Klarkam, kuru dēvē par “father of the PCT”. Pēc nieka 60 gadiem (1993.gadā) taka tiek oficiāli pabeigta un ir tāda, kādu to varam iziet šodien.

Par taku rūpējas organizācija Pacific Crest Trail Association. Visa svarīgā informācija par šo taku atrodama viņu mājas lapā www.pcta.org.
Par gājēju drošību un takas uzturēšanu rūpējas arī vesela brīvprātīgo armija, kurus dēvē jaukā vārdā – trail angels (takas eņģeļi).

Thru-hiker. Ar šādiem vārdiem apzīmē gājējus, kas nolemj taku pieveikt vienā piegājienā – no viena gala līdz otram. Tātad – arī mūs. Parasti tas prasa 4 līdz 6 mēnešus. Nevajadzētu sākt pārāk agrā pavasarī, lai nebūtu jāsastopas ar kūstošo sniegu kalnos. Un nevajadzētu sākt arī pārāk vēlu, lai pie Kanādas robežas nesanāk celt telti sniega kupenā. Ja vien ziemīgais haikings nav plānots brīvprātīgi…

Jāpiemin, ka taka ar katru gadu kļūst arvien populārāka. Pirms trim gadiem to pilnā garumā izgāja ap 300 cilvēki sezonā. Pagājušo gadu šis skaitlis jau bija dubultojies – pāri 700.
2014. gada decembrī uz lielajiem ekrāniem iznāca filma “Wild”, kas balstīta uz patiesu stāstu par Šerilas Streidas pieredzi, kad viņa deviņdesmitajos gados nostaigāja daļu no mežonīgās takas un uzrakstīja par to grāmatu.
Iespējams, ka filmas iznākšana gājēju skaitu ir vēlreiz dubultojusi – šogad jau ir pieprasītas vairāk kā 1500 oficiālās atļaujas. Mums tas nozīmē, ka iespējams vēl būs jāpacīnās par klusāku teltvietu…

Karte

Komentēt

Komentāri, piebildes, pārdomas...?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: