Maroka

Pirmā diena →

Meklējot ceļamērķi Ziemassvētku un Jaungada atvaļinājumam, uzdūrāmies lētām aviobiļetēm uz Maroku. Par šo valsti zinājām ļoti maz – tās nosaukums skanēja eksotiski… Kā nekā tas skaitās jau Āfrikas kontinets…

Es kādu laiku atpakaļ biju redzējusi filmu „Hideous Kinky”. Tas arī bija viss mans priekšstats par šo zemi… Tad nu nolēmām braukt un pieredzēt to uz savas ādas. Uzstādījām sev mērķi – pārvietoties vai nu ar stopiem vai ar vietējo transportu un dzīvot teltī, lai vairāk sajustu vietējo dabu un kultūru. Viens no mērķiem bija arī uzrāpties pašā augstākajā punktā – Toubkalā (4167m).

Mazliet vēlāk, jau cītīgi vācot informāciju par ceļošanu Marokā, sākām saprast, ka tā ir pietiekami modernizējusies valsts, kas ļoti mācījusies un pielāgojusies baltajiem tūristiem. Bet tik un tā mūsu – Eiropiešu – acīm šī zeme uz mums atstāja spēcīgu iespaidu. Piedzīvojām kaut ko ļoti atšķirīgu, kā bijām piedzīvojuši līdz tam. Pirmajās dienās tas bija milzīgs kultūršoks un emocijas, par ko vēl ilgi pēc tam gribas smaidīt. Tikai ceļojuma otrajā nedēļā sākām līdz galam izjust to šarmu, kas piemīt šai kultūrai.

Katrā ziņā šis ceļojums mūsu atmiņās paliks kā viens krāsains pieskāriens Āfrikai...

Pirmā diena →
Komentēt

Komentāri, piebildes, pārdomas...?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: